Bez Michaela jsme už tolik dní

Listopad 2010


Prvý single HOLD MY HAND výjde 15. novembra 2010

13. listopadu 2010 v 15:35 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Prvý oficiálny single z albumu MICHAEL bude vydaný v pondelok, 15. novembra 2010 o 6,00 (CR/SR). Budete si ho môct vypocut na oficiálnej stránke Michaela Jacksona a následne bude v predaji ako digitálny single. Duet s Akonom bol nahraný v roku 2007 a Estate vlastní rukou písaný odkaz, ze túto piesen Michael plánoval zverejnit ako prvý single jeho najblizsieho projektu. Nedokoncená piesen sa vsak dostala na internet v roku 2008. Akon prednedávnom piesen úplne dokoncil: "Svet vtedy nebol pripravený na piesen "Hold My Hand". Bol som z toho nestastný. Ale teraz uz urcite prisiel ten cas; jej finálna úprava z nej spravila uzasnú, krásnu, hymnickú piesen. Som hrdý, ze som mal sancu pracovat s Michaelom, mojím zivotným idolom."
Pri zostavovaní albumu MICHAEL sme sa zamerali na piesne, na ktorých Michael pracoval v posledných rokoch. Existujú vsak i starsie podmanivé nahrávky.

MICHAEL ALBUM TRACKLISTING:

1. Hold My Hand (Duet with Akon)
2. Hollywood Tonight
3. Keep Your Head Up
4. (I Like) The Way You Love Me
5. Monster (Featuring 50 Cent)
6. Best Of Joy
7. Breaking News
8. (I Can't Make It) Another Day (Featuring Lenny Kravitz)
9. Behind The Mask
10. Much Too Soon

Oficiálne vyhlásenie MJ Estate k Breaking News

13. listopadu 2010 v 15:34 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Ked sme dávali dokopy Michaelov album, rozhodli sme sa pre spoluprácu s Teddym Rileym, aby dokoncil niekolko piesní, vrátane "Breaking News", piesen, ktorú Michael nahral s Eddiem Casciom a Jamesom Portem koncom roku 2007, ked zil v dome rodiny Cascio so svojimi detmi. Riley produkoval a odovzdal piesen "Breaking News" Sony, aby bola súcastou albumu. V tom case nikto nespochybnoval autentickost vokálov na Casciovych nahravkach, ktoré boli vlastne len demonahrávkami. Avsak, vedeli sme, ze sprievodné vedlajsie vokály sú kombináciou Michaela a Jamesa Porteho. Z nahrávok od Cascia boli pre nový album vybrané 3, vrátane "Breaking News". Az vtedy sa objavili pochybnosti o pravosti Michaelových vokálov. Vtedy ma John Branca a John McClain poziadali o presetrenie autentickosti hlavných vokálov na Casciových nahrávkach. Siesti z Michaelových predoslých producentov a inzinierov, ktorí s ním pracovali za posledných 30 rokov - Bruce Swedien, Matt Forger, Stewart Brawley, Michael Prince, Dr. Freeze a Teddy Riley - boli pozvaní, aby si vypoculi surové nahrávky spochybnovaných vokálov. Vypoculi si acapella verzie. Vsetci potvrdili, ze ide o Michaela. Michaelov spolupracovník Greg Phillinganes nahral hudbu pri produkovaní Casciových nahrávok a povedal, ze hlas urcite patrí Michaelovi. Rovnako Dorian Holley, hlasový rezisér Michaelových turné i koncertov This Is It, potvrdil, ze hlavné vokály patria Michaelovi Jacksonovi.

Rozhovor Katherine a dětí s Oprah Winfrey II.

13. listopadu 2010 v 15:33 | Janet... Child ♥ |  Rozhovory ♠
Rozhovor se odehrál v sídle Hayvenhurst, kde rodina žije už 40 let. Katherine mluvila o Michaelově dětství, jak vzpomíná na to, jak mu vybírala jméno a držela ho jako miminko v náručí. Když dospíval, cítil se škaredý. "Chodíval za mnou a stěžoval si jak je škaredý. Jednoho dne mi řekl, že jde na plastiku nosu. Věděl, že bych mu to vymlouvala, tak raději hned odešel. Říkala jsem si, že pokud ho to udělá šťastným, tak proč ne. Byl tehdy hodně nešťastný. Později měl velké problémy s vitiligem. Pořád mi říkával, že nechce vypdat jak flekatý kráva." Na otázku Oprah, proč Michael trval na tom, že měl jen dvě operace nosu, Katherine odpověděla: "Jistě, že měl více než dvě. Bylo mu trapné o tom mluvit na veřejnosti. Jednu dobu už byl jeho nos tak malý. Snažila jsem se mu do toho mluvit, ale on byl na plastické chirurgii závislý. Neposlouchal mě.""Mluvila jsem s Michaelem o jeho problémech s lécích jen jednou. Říkala jsem mu, že nechci, aby jednou skončil předávkovaný. Odpověděl na to, že mu nevěřím. Že nevěří tomu, že já mu nevěřím. Tolik to popíral. Věděla jsem o tom, že se ho rodina snaží přesvědčit, aby to nedělal."

Při soudu v roce 2005 byla Katherine s Michaelem u každého soudního stání. "Nebylo to pro mě těžké, byl moje dítě, a já věděla, že je nevinen. Modlila jsem se o pravdu. A stalo se. Nemůžu o tom mluvit. Mělo to takový vliv na jeho život. Změnilo ho to. Kdysi věřil lidem, ale po tom soudu nikdomu nevěřil."


Rozhovor Katherine a dětí s Oprah Winfrey

13. listopadu 2010 v 15:33 | Janet... Child ♥ |  Rozhovory ♠
V rozhovoru s Oprah se vedle matky a otce Michaela Jacksona, Katherine a Josepha, objevily také 3 děti Michaela, Prince (13), Paris (12) a Blanket(8). Zatím Vám přinášíme úryvek z rozhovoru, který se dnes odvysílá.

Paris mluvila o tom, jaké to bylo vyrůstat s otcem jako je Michael. "Cítím, jako by nikdo opravdu nechápal jak skvělý otec vlastně byl. Byl to taky ten nejlepší kuchař. Uměl udělat ten nejlepší francouzský toast a dělal nejlepší snídaně na celém světě. Snažil se nás vychovávat tak, abychom nevěděli kdo vlastně je, ale moc se mu to nepodařilo." Prince i Paris popsali Michaela jako přísného otce, který si je ale uměl dobírat sladkostmi a kolou. Prince zapřemýšlel nad nejoblíbenější vzpomínkou na otce: "Když jsme byli v Bahrajnu, vstávali jsme časně ráno a chodili se procházet na pláž." Paris k tomu dodala: "Jedou jsme byli v Las Vegas na střeše hotelu Luxor a koukali se na ty světla ve městě a pojídali Snickers. Někdy mě brával do muzea, protože jsme oba milovali umění. Hrávali jsme si venku. Před 4 roky nám koupil našeho psa Kenyu." Blanket mluvil méně. Když se ho Oprah zeptala, jestli má domácího učitele, odpověděl, že ano. Paris by chtěla být herečkou, až vyroste a Prince řekl, že jeho oblíbenými aktivitami jsou videohry a sport. Jednou by chtěl produkovat filmy a být režisérem. Když se Oprah zeptala, co jim nejvíce ohledně jejich otce chybí, Paris odpověděla, že všechno.

Katherine pak povídala o tom, jaké je to vychovávat děti Michaela Jacksona. "Víte, co mi strašně zlomilo srdce? Když nám po smrti Michaela v nemocnici řekli, že můžeme odejít a Prince s Paris se na mě povídali a zeptali se: "Babičko, kam teď půjdeme?" Katherine tvrdí, že si děti dobře zvykají na nový život, ale Michaela vzpomínají pořád. "Pořád povídají, že táta to dělal takto nebo jinak. Paris je velmi citlivá, mluví o Michaelovi pořád. Ona je ta silná holka. Má celý pokoj vylepený jeho plakáty."


Reakcie na Breaking News

13. listopadu 2010 v 15:32 | Janet... Child ♥ |  Rozhovory ♠
Na zahraničných fórach sa od rána vedie diskusia, či pieseň Breaking News naozaj naspieval Michael Jackson. Michaelovi synovci 3T na Twitteri reagujú na otázky fanúsikov:

Taryll Jackson: "Som sokovaný, ze to zaslo az tak ďaleko. Je to smiesne. Bol som v stúdiu, keď priniesli tie podivné súbory. Počul som tie piesne "Michaela Jacksona" v úplne surovom stave, predtým, ako ich upravil Teddy Riley. Tie songy postavili velmi rafinovane a dômyselne. Mnohí ludia, ktorí na tom projekte robili mali silné pochybnosti a mnohí tiez vedia pravdu, ale rozhodli sa pozerat smerom, odkial tečú peniaze. Ja sa nikdy nebudem dívat tým smerom. Pravda je pravda a fakty sú fakty - vsetko to výjde na povrch. Strasne som sa snazil, aby k tomu nedoslo, ale nepočúvali ma. POZNÁM hlas svojho strýka a niečo je fakt zlé, ak najblizsia rodina tvrdí, ze to nie je on. Nepýtate sa prečo? Mám vázne, nevyvrátitelné argumenty, na ktoré mi nevedeli dat odpoveď. Zniet ako Michael Jackson, neznamená byt Michael Jackson. Na albume sú piesne, ktoré spieva môj strýko a tie majú moju 100% podporu. Ale nepodporím Breaking News a zopár ďalsích, lebo to jednoducho nie je on. Pokúsili sa ma oklamat a pokúsili sa oklamat aj Vás. Vravel som im, ze sa im to nepodarí. Ak spochybňujete prácu fotografa, ponúkne Vám ako dôkaz viac záberov, z rôznych uhlov, i so zatvorenými očami. Keď som spochybnil pravost vokálov v Breaking News a v niektorých ďalsích songoch, povedali mi, ze ziadne iné vokály nie sú, ani iné nahrávky. Tvrdia, ze môj strýko bol taký spokojný so záznamom, ze im povedal, aby vsetko ostatné vymazali. Mal som tú čest sledovat môjho strýka pri práci počas celého zivota a takto NEpracoval. ziadne ďalsie záznamy, ziadne ďalsie songy, ziadne pozadie, ziadny dôkaz. Priniesli zhruba 10 piesní a vzdy rovnaká story. Ziadal som vidiet počítač, na ktorom piesne vznikli. Povedali, ze sa pokazil. A pôvodný hard-disk bol zničený. Výhovorka za výhovorkou."

Prvním singlem bude Hold My Hand

13. listopadu 2010 v 15:31 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Zpěvák Akon potvrdil prostředníctvím Twitteru, že prvním singlem z alba MICHAEL bude píseň Hold My Hand, avšak na rozdíl od verze, která se dostala na veřejnost v roce 2008, ta nová bude obsahovat víc vokálů krále popu. Vydání singlu koncem listopadu bude provázet i videoklip.

Poslechněte si BREAKING NEWS

13. listopadu 2010 v 15:29 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Novou píseň s názvem Breaking news si můžene nyní poslechnout na oficiálních stránkách Michaela.

Dárky na Vánoce? Na Kingofpop.cz je najdete

13. listopadu 2010 v 15:28 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Na kingofpop.cz naleznete prakticky vše, co se týká zesnulého krále popu - Michaela Jacksona. Jde prakticky o unikátní obchod v rámci ČR - k dispozici je speciální dárková balení (stojí za pozornost!), přívěšky, náramky a náhrdelníky ze stříbra a zirkonů (také stojí hodně za pozornost! - jsou moc hezké), pánská a dámská trička za zajímavé ceny a kupa dalších doplňků, dárků a jiných rekvizit spojených s Michaelem Jacksonem. Nechybí ani sběratelské edice DVD a CD - zkrátka, koukněte tam raději sami, určitě si něco vyberete. PS: k dispozici jsou slevy při větším odběru...


Michael Jackson's Legacy fanklub - update

13. listopadu 2010 v 15:28 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Od dnešního dne oficiálně spouštíme projekt fanklubu Michael Jackson's Legacy a přijímáme Vaše přihlášky do fanklubu. Přejděte na web Michael Jackson's Legacy .


NOVÉ ALBUM - MICHAEL - v prodeji 14.prosince 2010

13. listopadu 2010 v 15:26 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Dlouho očekávané nové album krále popu Michaela Jacksona výjde 14.prosince 2010. Zítra se na oficiální stránce michaeljackson.com objeví nový teaser k albumu. V pondělí 8.listopadu bude na stránce zveřejněná první píseň s názvem "Breaking News", která vznikla v roce 2007 v New Jersey. Tu si budete moct poslechnout během jednoho týdne. První singl z alba bude vydaný koncem listopadu. Obal alba pochází od malíře Kadira Nelsona a byl vytvořený v roce 2009. Mapuje najdůležitější momenty Michaelova života.


Michael Jackson THE IMMORTAL World Tour

13. listopadu 2010 v 15:19 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Turné Cirque de Soleil, které se bude soustředit především na téma ''Michael Jackson'' dostalo jméno, data koncertů a dokonce je již i možné si zarezervovat lístky na www.michaeljackson.com. Turné ''Michael Jackson THE IMMORTAL World Tour'' začne v roce 2011, na nový trailer se můžete podívat zde.


David Nordahl mluví o 20 letech přátelství s Michaelem

13. listopadu 2010 v 15:17 | Janet... Child ♥ |  Rozhovory ♠
David Nordahl, osobní malíř Michaela a jeho dlouholetý kamarád, se podělil o své vzpomínky na Michaela s fanoušky. "S Michaelem byla velká legrace. Měl velký smysl pro humor, měl rád kanadské žertíky .... Procházeli jsme se třeba a on začal zpívat. Ale ne jako Michael Jackson. On by zpíval jako by to byl muž ve sprše. Bylo to velmi legrační. Nenáviděl jsem, když jsem pak viděl, že radost pomalu odchází z jeho života, protože on byl velmi radostný člověk. Byl to šťastný člověk a jen být u něj byla zábava. Nikdy jsem nepotkal nikoho, kdo byl "normálnější" než on. Byl to prostě takový normální chlap. Intelektuál, chytrý a opravdu naprosto normální. Taky byl naprosto báječný otec. Nikdy jsem se setkal rodičem, který by byl lepší než Michael. Ty děti byly úžasné! Strávil jsem s nimi hodně času. Nikdy jsem neslyšel jejich křik, nikdy jsem je neslyšel prosit o cokoli, nebo se vztekat. Za 20 let jsem ho nikdy neslyšel ho zvyšovat hlas na nikoho. Nikdy se nestalo. Byl to dobrý člověk.
Když nebyl na veřejnosti, žil tak jednoduše. Nikdy na sobě neměl šperky. Tyhle věci nosil pouze na jevišti. Byl jsem tak ohromen tím, jak jednoduše žil. Michael utratil třetinu miliardy dolarů na pomoc dětem, nemocnicím, sirotčincům, popáleninovým centrům a dál a dál a dál. Nikdy o těchle věcech nemluvil. Museli jste to vždy to slyšet od lidí, kteří byli kolem něj, protože Michael vždycky myslel, že pokud děláte charitu a pak o tom mluvíte nebo se chvástáte, celé to popřete. Ptal jsem se ho, jak to dělá, že může navštěvovat děti v sirotčincích nebo umírající děti a pak jít na jeviště a dát lidem takové představení jako dokázal jen on. Řekl mi, že ne on, ale Michael Jackson, ta superstar, je důležitá, a pokud tím může pomoci jen jednomu dítěti prodloužit jeho život, i o další minutu, hodinu, den, tak to stojí za to. Michael byl vždy takový. Pokud mu někdo zavolal, že nějaké dítě fanoušek umírá, on sedl do letadla a jel za ním. A pak řekl, že se za dva týdny vrátí. Mnohokrát tím dětem prodloužil život jen tím, že dostaly naději vidět ho znova. Musíte prostě obdivovat něco takového.

Katherine Jackson u Oprah

13. listopadu 2010 v 15:16 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
(2.listopadu 2010)

Nyní je potvrzeno, že Michaelova matka Katherine Jackson se objeví v show Oprah Winfrey již příští týden, 8.11. Natáčelo se u ní doma a v rozhovoru se objeví i děti Michaela.


Pocta Michaelovi v českém Stardance

13. listopadu 2010 v 15:16 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Česká televize opět začla vysílat oblíbený pořad 'Stardance, když hvězdy tančí'. V originální verzi tohoto pořadu byla zhruba před rokem vzdaná pocta Michaelovi, když všechny taneční páry zatančili na Medley Michaelových písní. V české verzi tohoto pořadu se čekalo, že se bude tančit podle krále tance a hned první večer se 'Štěpán Šafránek' alias Pavel Kříž se svojí taneční partnerkou roztančil na Michaelovu písničku 'Black or white' v tanci cha cha. Kříž dokonce předvedl ukázkový moonwalk. Na záznam se můžete podívat zde .

Matt Fides: Pokoušeli jsme se Michaela unést

13. listopadu 2010 v 15:14 | Janet... Child ♥ |  Rozhovory ♠
V rozhovoru pro Brisbane Times se rozpovídal Matt Fides, bývalý bodyguard Michaela, o tom co se dělo před smrtí Michaela. "S Jermainem se dokonce přemýšleli, jak bychom Michaela unesli. Prostě bychom ho vytrhli z jeho prostředí, unesli ho a zavřeli u nich doma v Encinu, kde by jeho rodina zakročila a přinutila ho se léčit. Snažili jsme se dělat opravdu všechno, co bylo v našich silách, ale nemohli jsme se dostat přes okruh lidí, kteří na něm parazitovali a dodávali mu léky na předpis. Když jsme se dostali přes jednoho, vždy se objevil nějaký jiný. Michaelův bratr Randy se snažil dostat k Michaelovi do domu, ale ochranka mu řekla, že pokud se o to pokusí, zastřelí ho, a že to nakázal sám Michael. Věděli jsme, že je opravdu zle." Fides věří, že i přesto, že byl Michael závislý na těch nesprávných lidech, to byla Michaelova zodpovědnost. "Do dnešního dne nedokážu pochopit, proč nekřičel o pomoc. Nechtěl s nikým o tomto komunikovat."

Film Thriller se stává skutečností - režisérem bude Ortega

13. listopadu 2010 v 15:13 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Kenny Ortega poprvé promluvil o svém následujícím projektu. "Jsme úplně na začátku všech prací a zatím hodně plánujeme. Ještě to musí podepsat pozůstalost Michaela Jacksona, ale vypadá to velice nadějně. Byl jsem na několika zajímavých schůzkách ohledně tohoto projektu a myslím, že v příštích letech se na tech film můžeme těšit. Michael mi sám říkával, že se není čeho bát. Byli jsme dobří přátelé, moc mi chybí. A nikdy bych nešel do ničeho, co by poškodilo jeho jméno a jeho výtvory. Ale zatím jsme opravdu na začátku. Uvidíme, jak to bude pokračovat."

Austin Brown povídá o Michaelovi

13. listopadu 2010 v 15:10 | Janet... Child ♥ |  Rozhovory ♠
24letý Austin Brown, syn Michaelovy sestry Rebbie, brzy vydá své první album Tagret Practice. Stejnojmenný singl si již teď můžete poslechnout na jeho stránkách. http://www.austinbrown.com "Můj strýc Michael měl na všechny své synovce velký vliv. Učil mě, jak mám skládat hudbu. Rád písničky rozebíral a pak je skládal dohromady. Začínal basovou kytarou, pak přidával nástroje, pak zpíval melodii. Ale to nejdůležitější, co nás naučil, je rozdávat a věnovat se charitě. Vždy se zajímal o lidi kolem sebe, mohl by se pro ně rozdat. Bezpodmínečná láska."

Austin napsal o Michaelovi píseň nazvanou "I Never Will Forget". Ta také vyjde na jeho albu. Austin k tomu říká: "Byla to má nejrychleji napsaná píseň. Byla hotová za 5 minut, protože mé emoce ze mě přímo létaly. Je to velmi osobní píseň a těším se, až ji lidé uslyší."

Z Thrilleru film?

13. listopadu 2010 v 15:09 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Objevili se spekulace, že Kenny Ortega (režisér filmu THIS IS IT), Rod Temperton (autor písně Thrilleru) a další začali pracovat na velkolepém projektu v rámci asi 50ti milionů dolarů, který by se měl stát 'Thriller-the movie'. Film inspirovaný Michaelovým videoklipem Thriller, by se měl stát trhákem, plným nejnovějších technologíí apod. Zatím by mělo být vše ve fázi vyjednávání, zatím se spekuluje, že se společnost 'GK films' pokusí koupit práva na realizaci filmu.