Bez Michaela jsme už tolik dní

Fotografie Arno Bana k zakoupení v aukci

17. října 2010 v 13:50 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Mladý pařížský fotograf Arno Bani dostal před 10 lety možnost spolupracovat s Michaelem Jacksonem a vytvořit fotografie, které by byly dle jeho slov "umění na hraně, ale přístupné široké veřejnosti".

Bani o spolupráci s Michaelem říká : ,,Poznal jsem Michaela Jacksona jako zvědavého a skromného muže s výborným vychováním, který respektoval lidi kolem sebe a choval se k nim s úctou. Nechoval se jako celebrita a nestěžoval si na to co jedl nebo kolik je v pokoji stupňů. Fascinovalo mě, jak se dokázal vypnout. Make-up trval několik hodin a on se dokázal uvést do zenového meditačního stavu a ani se nepohl. Po dvou hodinách se během dvou sekund dokázal vrátit zpět do reality a fungovat. Tyto fotografie byly 10 let zamčené u mě v šuplíku. Po Michaelově smrti vypršela doba, kdy jsem s nimi nemohl disponovat. Nechtěl jsem ale profitovat na jeho smrti, proto s tím přicházím až teď."

Banovi je vytýkána přílišná umělost a počítačová upravenost jeho fotek, které jsou nyní ke shlédnutí na výstavě. Posuďte sami. Na veřejnost se zatím dostala fotografie Michaela s "modrým okem" a oblekem od Yves Saint Laurenta. Nyní máte možnost podívat se na další fotografie z focení.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama