Bez Michaela jsme už tolik dní

Říjen 2010

Rozhovor s Lisou Marii u Oprah, část III. KONEC

24. října 2010 v 12:30 | Janet... Child ♥ |  Rozhovory ♠
"S odstupem času vidím, že se o mě opravdu snažil a nikdy před tím mu o žádnou jidnou ženu tak nešlo. Ano, měli jsme špatné chvíle, hádali se třeba tři dny v kuse jen s přestávkou na spaní, ale musím říci, že obdivuju, že se fakt snažil. Tehdy jsem to neocenila dostatečně. Smutné je, že musel zemřít, abych si uvědomila, že mě opravdu miloval. Když jsme byli spolu, byli jsme opravdu zamilovaní. Ale pak přišli všichni ti doktoři a léky a já se rozhodla odejít, protože tím jsem si už prošla se svým otcem. Vyděsilo mě to. A pak jsem se k Michaelovi znovu a znovu vracela. Další 4 roky po našem rozvodu jsme byli spolu. Dávali se dohromady a rozcházeli se. A pak jsem se musela pohnout a odejít. Když jsem ho opustila, strašně jsem ho milovala. Ale musela jsem se postavit na nohy a myslela jsem, že půjde se mnou. Ale on nešel. Oba jsme byli tvrdohlaví."

"Poslední rozhovor, který jsem s ním měla, byl v roce 2005. Byl to velmi dlouhý rozhovor. Dala jsem v něm jasně najevo, že jsem se posunula a je mi to jedno. On to slyšel a cítil. A právě tento rozhovor si nejvíce vyčítám. On se snažil se přiblížit a zjišťoval, jak to vlastně se mnou je a já si držela chladný odstup. On reagoval velmi emocionálně a já chladně. Zeptal se mě, jestli ho stále miluju. Odpověděla jsem mu, že mi na tom už nezáleží. Michael začal plakat a snažil se zjistit, jak jsem se od něj mohla tak odtáhnout. A úplně na konci našeho rozhovoru mi řekl, že si myslí, že se ho někdo pokusí zabít. Kvůli jeho katalogu a jeho jmění. Řekl jména a dal najevo, že se bojí o život."

Lisa také řekla, že nikdy v životě neviděla žádné nevhodné chování vůči dětem.

"V rozhovorech, které jsem později viděla v televizi, jsem Michaela nepoznávala. Byl jasně ovlivněn nějakými léky, například v rozhovoru s Bashirem. Buď reagoval strašně rychle, nebo byl utlumený. To nebyl Michael, kterého jsem znala. Někdy se choval jako tvrdohlavý rebel, a možná proto řekl některé věci v rozhovoru s Bashirem, které řekl. A taky byl ten rozhovor docela zmanipulovaný."

Lisa mluvila o tom, že šla Michaelovi na soukromý pohřel a jako poslední stála u jeho rakve. "Dalších 6 měsíců jsem se z toho vzpamatovávala. Byla jsem poslední člověk u jeho rakve, stála jsem tam sama a nechtěla ho opustit. Chtěla jsem se mu omluvit, že jsem u něj nebyla. Mohla jsem nebo nemohla mu pomoci? Každopádně jsem litovala, že jsem nic neudělala. Myslím, že jeho rodina nebo přátelé se snažili. Ale on měl svůj svět a pouštěl si do něj jen lidi, kteří mu vyhovovali. Tenhle rozhovor je pro mě určitou formou terapie a už nikdy žádný podobný neposkytnu."


Zdroj: MichaelJacksonweb

Rozhovor s Lisou Marii u Oprah, část II.

24. října 2010 v 12:29 | Janet... Child ♥ |  Rozhovory ♠
"Byl jako moje droga, s ním jsem se cítila dobře. Bylo to reálné a pravé. S ním jsem zažila ty nejlepší pocity, ale i ty nejhorší. Nyní o něm můžu mluvit s naprostým porozumněním. Takže když mluvím o nějakých věcech, úplně jim rozumím. Byla jsem na něj tak naštvaná, protože jsem cítila, že jsme měli takové spojení, a pak v určité chvíli se ode mě začal odtahovat. V určité chvíli našeho manželství se Michael rozhodl, že bude věřit jiným lidem, kteří ho jen využívali. Michael měl možnost vytvořit si svůj život podle svého scénáře. Obklopit se lidmi, kteří dělali co chtěl. A přesně tohle dělal můj otec. Michael nebyl zlý člověk, prostě takto fungoval. Já si to brala osobně. Měla jsem pocit, že mě může prostě vyměnit kdykoliv si zamane. To on ale nechtěl. Ale stejně jako u mého otce, když máte možnost být bohem ve svém vlastním světě a toto se spojí se závislotí, dostanete se do velkých problémů. A do dneška si říkám, proč jsem těmito zkušenostmi musela projít dvakrát. Nejdříve s mám otcem a pak s Michaelem. Měli stejný osud a stejně jsem je milovala. A nikdy jsem tomu úplně neporozumněla."

"Když jsem koukala na televizi po jeho smrti a viděla pořád dokola tu sanitku, vzpomínala jsem na to, jak se Michael bál, že skončí jako můj otec. Řekl mi, že skončí úplně stejně jako on. Nechápala jsem, o čem to mluví, ale nyní to dává smysl. Byla jsem tehdy tak naivní. Zamilovala jsem se do něj kvůli tomu, jaký byl. Byl neuvěřitelně úžasná dynamický osobnost. Měl v sobě něco tak opojného, že jsem byla úplně mimo. Když s vámi sdílel sám sebe a byl k vám otevřený, bylo to něco co se nedá s ničím srovnat. Byl pro mě jako droga. Chtěla jsem být pořád s ním, kolem něho. Cítila jsem se milována. Zamiloval se do mě a já do něj. Bylo to tak opravdové. Když mě požádal o ruku, byli jsme v knihovně. On vytáhl ten velký desetikarátový prsten a navlékl mi ho na prst. Myslím, že si přede mě i kleknul a vyslovil se. Tehdy jsem myslela, že to bude navždy."

Lisa mluvila i o davovém šílenství, které způsobovali, když se spolu někde objevili. "Naštěstí se to nedělo pořád. Spoustu času jsme spolu strávili v soukromí. Tehdy ale začala reklama jeho alba HIStory a s tím taky přišlo období jeho manipulace. Pro Michaela to bylo normální, ale já se spíše nechtěně účastila jeho promo akcí. Například ten slavný polibek na MTV. Nechtěla jsem to dělat, nebylo to mou přirozeností. Ale byla jsem jeho žena, rozumněla jsem tomu a bylo to mou povinností."

Lisa také promluvila o tom, že s ní chtěl Michael děti. "Cítila jsem dost velký tlak, abychom měli děti. Chtěla jsem se ale nejdřív cítit, že náš vztah vydrží. Nechtěla jsem skončil u soudu o opatrovnictví našich dětí." Krátce po rozvodu Michaela a Lisy se veřejnost dozvěděla, že Michaelova brzo budoucí druhá manželka Debbie Rowe s ním čeká dítě. Lisa k tomu říká: "Byla to svým způsobem pomsta mě, která s ním dítě neměla. A vím, že Debbie tu byla celou tu dobu a říkala mu, že s ním dítě chce. Říkal mi to celkem otevřeně. A dost jsme se i hádali. Prostě mi řekl, že pokud nechci dítě, bude ho mít s jinou. Proto jsem se cítila, že jsem postradatelná. Víte, nyní tomu rozumím, ale tehdy jsem byla opravdu zraněná a dělala věci, které ranily jeho. Víte, opustila jsem svého minulého manžela kvůli Michaelovi." Lisa si vzala Michaela 20 dní po rozvodu s bývalým manželem. "Když jsem byla s Michaelem, snažila jsem se vyrovnat s tím, že jsem opustila otce svých dětí. Tak jsem jela na dovolenou a můj exmanžel jel se mnou. To Michaela smozřejmě velmi nazlobilo. Pak zmizel na pár týdnů a já ho nemohla najít. Dělali jsme si naschvály. On dělal věci, které mě zranily, ale já je dělala
také. Když se Michael cítil zranitelný, začal vás odstrkovat. Byla to automatická reakce."


Rozhovor s Lisou Marii u Oprah, část I.

24. října 2010 v 12:27 | Janet... Child ♥ |  Rozhovory ♠
Lisa Marie se poprvé rozpovídala o svém vztahu k Michaelovi, jejich manželství a dalších věcech, které provázely jejich manželství. Lisa se rozhodla promluvit otevřeně, protože v rozhovorech předtím některé informace zatajovala a nyní má pocit, že má jasno o věcech, které prožila. Lisa si vzala Michaela v roce 1994 a rozvedla se s ním po dvou letech.

"Vždy, když jsem o Michaelovi mluvila v médiích, snažila jsem se tomu tématu vyhnout a někdy to nevyznělo úplně pozitivně. Nerozuměla jsem svému vztahu k němu. Michael byl také mistr v manupulaci s médii a lidí ani nevěděli kdo jsem já. Abyste ho úplně pochopili, museli byste vědět jak vyrůstal a jak žil. Jeho život byl naprosto odlišný od vašeho. Přirovnala bych to jen k mému otci (Elvisovi). Michael manipuloval lidi kolem sebe a já si myslela, že to dělá i se mnou, protože mě nemiluje, ale pak jsem pochopila, že to byla jen technika přežití." Lisa přiznala, že porozumněla svému vztahu k Michaelovi až po jeho smrti. "Nerozumím tomu, ale je to tak. Ten poslední rok a půl jsem strávila přemítáním. Kdysi jsem to odsunula a potlačila a teď jsem se s tím musela vyrovnat. O jeho smrti jsem slyšela, když jsem byla a Anglii. Celý den jsem měla špatnou náladu a plakala, to se mi normálně nestává. Vařila jsem večeři a při tom plakala. A pak mi přišla sms od kamarádky, a já se dozvěděla, že je mrtvý. Byla jsem v šoku. V naprostém obrovském šoku."

Lisa mluvila o blogu, který napsala po Michaeloě smrti na internetu. "Najednou jsem si uvědomila, že všechna ta zloba co jsem měla v sobě, pominula. A pak nastalo tolik fází zármutku." Lisa v blogu mluvila o tom, že Michaelovi nepomohla. "Cítila jsem, že jsem selhala v tom, že jsem mu nepomohla. Ze začátku jsem neviděla, že má Michael problém s léky. Ale pak nastal den, kdy Michael zkolaboval a byl odvezen do nemocnice. Nikdo v nemocnici přímo neříkal co mu bylo. Nejdříve dehydratace, pak špatný tlak a pak další a další informace. Tehdy jsem pochopila, že za tím asi budou nějaké léky. Když se na to dívám zpětně, uvědomuji si, že byly dny, kdy jsem ho třeba vyzvedla z nějaké ordinace doktora a Michael nevypadal úplně dobře. Michael vždy řekl proč to je, že dostal injekce, léky, které pořeboval, hlavně kvůli jeho kožní chorobě."

Oprah se samozřejmě ptala i na to, jaký typ vztahu mezi nimi byl. Lisa řekla, že měli naprosto normální vztah. "Mluvili jsme o všem, volali si i v noci, mluvili spolu. Michael někdy v noci nespal, a kvůli toho jsem měla i já problémy se spaním, protože chodil po pokoji. Starala jsem se o něj a strašně mě to bavilo. Ta role mi vyhovovala. Když jsme byli v dobré části našeho vztahu, cítila jsem se snad nejlépe ve svém životě."Orianthi a David Garret spolu zahráli Michaelovi 'Medley'

24. října 2010 v 12:24 | Janet... Child ♥ |  Videa ♠
Michaelova kytarystka z turné THIS IS IT a houslista David Garret spolu uctili Michaelovu památku tím, že zahráli společně soubor Michaelových hitů, pouze na jejich nástroje.


Ne-Yo uctil památku Michaela písní Earth Song

24. října 2010 v 12:23 | Janet... Child ♥ |  Videa ♠
Zpěvačka Charice a velký obdivovatel Michaela Jacksona, zpěvák Ne-Yo spolu zazpívali 15.10. v Las Vegas, Michaelovu písničku z alba HIStory, Earth song.


Ewa Farna - Ty jsi král (INBOX - živě)

17. října 2010 v 16:05 | Janet... Child ♥ |  Videa ♠
Moooc, moc, moc krásná písnička! Tohle se opět povedlo :-)


Michael s Princem a Paris

17. října 2010 v 13:52 | Janet... Child ♥ |  Fotky rodiny ♠

Fotografie Arno Bana k zakoupení v aukci

17. října 2010 v 13:50 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Mladý pařížský fotograf Arno Bani dostal před 10 lety možnost spolupracovat s Michaelem Jacksonem a vytvořit fotografie, které by byly dle jeho slov "umění na hraně, ale přístupné široké veřejnosti".

Bani o spolupráci s Michaelem říká : ,,Poznal jsem Michaela Jacksona jako zvědavého a skromného muže s výborným vychováním, který respektoval lidi kolem sebe a choval se k nim s úctou. Nechoval se jako celebrita a nestěžoval si na to co jedl nebo kolik je v pokoji stupňů. Fascinovalo mě, jak se dokázal vypnout. Make-up trval několik hodin a on se dokázal uvést do zenového meditačního stavu a ani se nepohl. Po dvou hodinách se během dvou sekund dokázal vrátit zpět do reality a fungovat. Tyto fotografie byly 10 let zamčené u mě v šuplíku. Po Michaelově smrti vypršela doba, kdy jsem s nimi nemohl disponovat. Nechtěl jsem ale profitovat na jeho smrti, proto s tím přicházím až teď."

Banovi je vytýkána přílišná umělost a počítačová upravenost jeho fotek, které jsou nyní ke shlédnutí na výstavě. Posuďte sami. Na veřejnost se zatím dostala fotografie Michaela s "modrým okem" a oblekem od Yves Saint Laurenta. Nyní máte možnost podívat se na další fotografie z focení.Jméno Michaela Jacksona konečně odkryto

17. října 2010 v 13:47 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Po měsících snahy znovu odkrýt jméno Michaela Jacksona v nápisu školy "Michael Jackson Auditorium" se fanouškům podařilo přesvědčit autority, aby jméno Michaela opět odkryli.

Představitelé školy Michaelovo jméno zakryli v době, kdy byl Michael u soudu kvůli nařčení ze zneužívání. Nicméně, i když Michael soud vyhrál, škola jeho jméno neodkryla.

Na Facebooku i jinde se vedla rozsáhlá kampaň pod názvem "Uncover Michael Jackson's Name Campaign" po dlouhé měsíce. Jejím cílem bylo donutit zastupitele školy, aby odkryli Michaelovo jméno a škola se opět jmenovala Michael Jackson Auditoruim, ne jen Auditorium. To se nyní podařilo, také díky petici, kterou podepsalo přes 7000 lidí.

Lisa Marie v pořadu Oprah Winfrey

17. října 2010 v 13:46 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Delší dobu se spekulovalo o tom, že Lisa Marie Presley, ex-manželka Michaela Jacksona, dala rozhovor slavné moderátorce Oprah Winfrey. Nyní je vše potvrzeno a rozhovor o vztahu Lisy a Michaela se odvysílá 21.10. Taktéž matka Michaela Jacksona, Katherine, spolupracovala na projektu s Oprah, ale zatím se neví podrobnosti.


DVD set VISION v prodeji 22.listopadu 2010

17. října 2010 v 13:45 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
The Estate of Michael Jackson a Epic/Legacy Recordings dne 22.listopadu 2010 vydávají 3 DVD set VISION, který nabízí 42 videoklipů z dílny Michaela Jacksona. Součastí 4,5 hodinového setu jsou klipy k písním Black or White, Bad, The Way You Make Me Feel a Thriller v plné délce i dosud nezveřejněný videoklip k písni One More Chance. 10 videoklipů nebolo nikdy vydaných na ziadnom DVD. Kompletný zoznam slávnych krátkych filmov najdete na oficiální stránce michaeljackson.com. Cena setu je stanovená na cca. €30 a limitované deluxe vydaní bude obsahovat 60-stránkovou knihu s exkluzívními záběry z Michaelovha archívu.

Mesereau stále obhajuje Michaela

7. října 2010 v 16:14 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Slavný právník Thomas Mesereau, který Michaelovi pomohl vyhrát soud v roce 2005, stále Michaela obhajuje v médiích. Podle Mesereau byl Michael zneužit a využit. V rozhovoru pro televizní stanici CNN Mesereau řekl: ,,Michael Jackson byl velmi hodný, intuitivní, jemný umělec, který opravdu věřil, že může změnit svět k lepšímu. Bohužel ho lidé jen využívali. Michael žil v izolaci, nedůvěře a osamělosti. Ta nejkrutější věc, kterou mu mohli udělat, je obrátit proti němu děti." O soudu v roce 2005 se 60letý právník vyjádřil, jako o naprosto vyhraném případu. ,,Už od začátku bylo jasné, že vyhrajeme. To média podávala zkreslený obrázek."

Santana věnoval své turné Michaelovi

7. října 2010 v 16:13 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Slavný kytarista Carlos Santana věnoval své nové turné Michaelovi, kterého označil za anděla. Santana s Michaelem natočil píseň 'Whatever Happens' (2001).


Děti si užily víkend v Las Vegas

7. října 2010 v 16:11 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Děti Michaela Jacksona, Prince, Paris a Blanket, strávily víkend v Las Vegas, kde společně se svým bratrancem Jaffarem a Jermajestym zůstaly v hotelu Palms Resort and Casino, zatímco jejich strýc Jermain připravoval show v hotelu Planet Hollywood.


J.K. Rowling: Michael mě oslovil kvůli Harry Potterovi

7. října 2010 v 16:11 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
J.K. Rowlingová, autorka sedmi světoznámých knih o Harry Potterovi se svěřila v interview s Oprah Winfrey (které se svěřil v počátku 90tých let i Michael), že ji Michael jednoho dne oslovil s tím, že by chtěl udělat muzikál z příběhu o čarodejnickém chlapci. Rowlingová však Michaelovu nabídku odmítla.

Janet (me): Myslím si, že by to byl krásný muzikál!... :-(

One More Chance součástí 3DVD Vision

7. října 2010 v 16:09 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Podle nepotvrzených informací, součástí připravovaného 3DVD Vision, které výjde spolu s novým albem a hrou koncem listopadu, bude i původní videoklip k písni One More Chance, který Michael natočil v roce 2003. Set by měl obsahovat i videoklip k novému singlu a obal by měl být zlaté barvy s měnící animací a bookletem vevnitř. 


Thome chce podíl z THIS IS IT

7. října 2010 v 16:05 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Michaelovův finační poradce a manažer, doktor Thome Thome se soudí s 'Michael Jackson estate' o podíl z filmu a CD THIS IS IT. Thome říká, že to byl hlavně on, díky komu byla podepsána smlouva o turné TII a tak si zaslouží peněžní odměnu v míře asi 2,3 miliónu dolarů a k tomu i procenta za profitu TII. Tohme by chtěl okolo 15 % z veškerého výdělku filmu. Slyšení u soudu na toto téma proběhne 7.10.

Michaelův synovec vydává svůj singl

7. října 2010 v 16:04 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Synovec Michaela Jacksona, 23letý Austin Brown, zkouší své štěstí v muzice. Michaelův producent Rodney Jerkins produkoval tento nový singl s názvem 'Target Practice'. Austin tvrdí, že jeho největším vzorem je samozřejmě Michael, který byl podle něj úplně nejlepší v tom co dělal.

Prince Jackson se věnuje charitě

7. října 2010 v 16:02 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Po vzoru svého otce se Prince před nějakou dobou rozhodl, že se bude věnovat charitě. Začal ve své škole v Berkley, kde se přihlásil být dobrovolníkem při balení jídla, které se bude posílat hladovějícím dětem v Peru. Nadační fond Children's Hunger Fund od nich zatím obdržel 200 balíků jídla.