Bez Michaela jsme už tolik dní

Červen 2010

Prodejnost alb dosahuje neuvěřitelných výšin!

29. června 2010 v 22:48 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
V posledních 12 měsících (od Michaelovi smrti) se prodej Michaelových alb vrátil takřka do dob Thrilleru.
- Ve spojených státech se prodalo 800,000 alb Jackson 5, Jacksons a Michaela.
- V USA se také prodalo 12.9 milionů nahrávek z Itunes a podobných internetových stránek.
- Celosvětový prodej od tragédie je 35 millionů alb.
- Michaelova smrt způsobila historický největší skok v prodejnosti hudebních alb.
- Před pár dny dokonce prodej zaznamenal ještě větších čísel, jelikož se svět chystal uctít památku Krále Popu přehráváním jeho skladeb.

Janet [me]:
Jsem ráda, že můžu patřit k těm, kteří si koupili CD s Michaelem. A nejen to. Také DVD a různé jiné věci :-)... Michael drží tolik rekordů, jako snad nikdo jiný na světě! A jsem za to ráda. Byl to velmi nadaný a hodný člověk, který téhle Zemi bude chybět NAVŽDY!
A také NAVŽDY zůstane v našem srdíčku :-*


ABC After Life: Rozhovor s Karen Faye a Michaelem Bushem

29. června 2010 v 13:42 | Janet... Child ♥ |  Rozhovory ♠
Karen a Michael byli pozváni, aby Michaela připravili na jeho poslední cestě. Karen Faye dělala Michaelovi posmrtný make up a Michael Bush ho oblékal. Celé to trvalo 9 hodin. Jak oba tvrdí, tento zážitek je spojil nadosmrti. Karen říká: "Věděla jsem, jak chtěl Michael vypadat, a tak jsem to udělala. Pro jeho rodinu, pro jeho děti." Michael Bush dodal, že Michael byl pohřben bez své slavné rukavice. "Pro Michaela byla rukavice symbol Billie Jean, ne symbol jeho samého. " Dennis Tomkins vytvořil korunu, kterou Prince s Paris položili během pohřbu na rakev.

Shodují se, že Michael začal brát léky proti bolesti v roce 1993, kdy absolvoval operaci před začátkem turné Dangerous a neměl čas se vyléčit. Michael měl problémy se spaním hlavně po koncertech. Karen říká: "Byl napumpovaný adrenalinem. Někdy trvalo i dva dny než se uklidnil a usnul."

Karen také mluvila o posledních dnech Michaela. "Myslím, že se bál, že ho svět bude zase soudit. Během soudního procesu mi Michael řekl, že nechápe, proč mu to svět dělá, když on dal světu to dobré co je v něm, svou hudbu a své umění a toto dostává za odměnu. Myslím, že se bál, co od lidí může čekat. Nespal a drasticky hubnul. Když jsem ho potkala po nějaké době v březnu, jako první jsem se začala obávat toho jak moc je hubený. Moc jsem se o něj bála. Bála jsem se, že nezvládne ty koncerty a mluvila jsem s lidmi, kteří měli moc s tím něco dělat." Karen tvrdí, že film THIS IS IT je prostříhán tak, aby ukazoval Michaela v lepším světle. "Kdyby si ho lidé více všímali, a nepřehlíželi, byl by tu stále s námi."Skupina Commodores vzdala poctu Michaelovi písní

29. června 2010 v 13:37 | Janet... Child ♥ |  Videa ♠
Slavná americká skupina The Commodores přezpívala svou píseň Nighshift jako poctu Michaelovi (původně jim skladba Nightshift vyhrála cenu Grammy). The Commodores je americká funk/soul kapela, která slavila úspěch v sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Členové kapely podepsali smlouvu s Motown Records a na veřejnosti poprvé vystoupili jako předskokani kapely The Jackson 5. Shodou okolností v den smrti Michaela vystupovali v Londýně na stadionu Wembley.


"MICHAEL, he was a friend of mine
For more than forty years, no brighter star did shine
MICHAEL, they call you, "King Of Pop"
But for your gentle soul, the pain would never stop…"

Podpora pomníku na letné

29. června 2010 v 13:36 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Článek je z 28.6.2010, takže se to koná dneska!!!

Zítra v 8:00 se koná protestní akce proti protestantům, kteří nechtějí pomník Michaela Jacksona v Praze na Letné. Sraz je v 7:40 u kyvadla a tímto zveme všechny fanoušky aby podpořili projekt Michaelova pomínku. Transparenty a plakáty vítány, stejně tak jako kostýmy, případně vhodné oblečení.

Janet [me]: Kdybych bydlela poblíž, jdu proti těm protestantům protestovat! Ten pomník tam být musí!!!

Facebook...

28. června 2010 v 10:31 | Janet... Child ♥ |  Zajímavosti ♠
Tak takhle teď vypadá moje profilová fotka na Facebooku

www.WorldNeverland.blog.cz

Chris Brown a jeho pocta Michaelovi na BET awards

28. června 2010 v 10:27 | Janet... Child ♥ |  Videa ♠

Katherine Jackson: ''Je příjemné být doma''

28. června 2010 v 10:21 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Michaelova matka byla v Gary, Indiana v pátek aby tam přečkala výročí Michaelovy smrti a promluvila o svých pocitech, například o tom, že ji mrzí, že se musí vracet zrovna kvůli této události. Ovšem je potěšena, že se mohla vrátit. ''Tato událost není zrovna veselá, ovšem i tak jsem ráda, že jsem se vrátila''

Paní Jacksonová odhalila památník Michaelovi, který stojí před domem rodiny v ulici '2300 Jackson Street' a mluvila o smutku a o těžkých časech, jenž rodinu provázel v jejich starém obydlí. Také mluvila o plánech o zbudování Centra rodiny Jacksonů v Glen Parku a řekla, že by to mohl být pro jejich rodinu nový začátek. Tím se jasně vyslovila na podporu kontroverzního projektu. "Gary potřebuje pomoci. Hodně sem přemýšlela a chci aby se tu postavila továrna nebo něco, co by dalo lidem práci.'' Také mluvila o změnách, jenž viděla ve společnosti v tomto městě. "Když jsme zde žili v tomto domě před 41 lety, všechny okolní domy byly plné lidí a žádný nebyl ještě stržen. Všichni pracovali a bylo to prosperující město, teď je to bohužel jinak.''

Paní Jacksonová řekla, že byla v Gary třikrát od Michaelovy smrti. Ráda sem jezdí a také ráda jezdí za svou 101letou nevlastní matkou, která žije ve Východním Chicagu. Ve chvíli odtajnění pomníku byla Katherine obklopena rodinnými příslušníky. Také třeba bavič Eddie Griffin ale hlavně tisíce fanoušků, jenž od paní Jacksonové dostali pochvalu za to, že přišli.

Jacksonovi na Forest Lawn

28. června 2010 v 10:15 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
V pátek 25.6, Randy, Tito, Jermaine a Janet Jackson se shromáždili uvnitř mauzolea aby pozdravili svého zesnulého bratra, který zemřel před rokem. Před samotným hřbitovem nechali čekat tisíce fanoušků, jenž k hrobce nemohou být vpuštěni...

Rodina přijela okolo 20ti hodin našeho času a ihned vstoupila dovnitř areálu, jenž byl postaven podle Campo Santo v Itálii v třináctém století. I když se občas foušci dovnitř dostanou, v pátek bohužel měla tuto šanci pouze rodina.

Michaelovi děti, Prince, Paris a Blanket se toho dne nedostavili. Naposledy byli viděny na Havaii s jejich babičkou Katherine. Randy Jackson napsal na svůj twitter: ''Promiň brácho, že jsem nedostal děti k tobě na výročí tvého posledního dne, je mi to líto, snažil sem se.''

Katherine Jackson byla v den výročí v Gary, Indiana, Michaelově rodišti. Tam odhalila Michaelův pomník. Randy na svém twitteru napsal k této události toto: ''Rozhodně nepodporuji nic co se děje v Gary, ať už je to akce nebo výlet. Jsem unavenej ale rozhodně tohle bude první věc co budu ráno řešit.''

Michaelův katalog zůstane majetkem Estatu

27. června 2010 v 13:44 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Michael Jackson Estate se rozhodl, že si ponechá práva na katalog, který obsahuje práva na 250 písní Beatles a mnoho dalších. 50% procent katalogu patří Sony, jenž tuto půlku dostalo, aby se vyrovnal dluh mezi Michaelem a jeho nahrávací společností. Jeden ze správců majetku, John Branca tedy odmítl spekulace, že by se Estate chystal katalog prodat. Peníze, které Estate vydělal se zatím vyšplhaly k 250 millionům dolarů.

Michaelovy memorabilie včetně slavné rukavice vydraženy za milión dolarů

27. června 2010 v 13:43 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Za téměř milión dolarů (20,8 miliónu korun) už skoupili dražitelé z celého světa předměty připomínající popového zpěváka Michaela Jacksona, který zemřel před rokem ve věku 50 let. Mezi vydraženými položkami byla i jedna z Jacksonových typických bílých rukavic, které nosil během svého koncertního turné; vítězná nabídka zněla na 190 000 dolarů (téměř čtyři milióny korun).

Přihazování na více než 200 položek, které začalo v pátek, je "neporovnatelné s čímkoli, co jsme kdy zažili", citovala agentura AP Darrena Juliena z dražební síně Julien's Auctions, která akci v Las Vegas pořádá. Některé z předmětů včetně zmíněné rukavice se prodaly za desetinásobek předpokládané ceny, dodal.

"To jen dokazuje, že Michael Jackson je nejvyhledávanější a sběratelsky nejzajímavější celebritou všech dob. Je to prostě fenomenální," prohlásil Julien. "Lidé sem přiletěli z Asie, z Ruska, odevšad. Teď, když je po smrti, si uvědomujeme, jakou skutečnou legendu jsme ztratili," dodal. Podle jeho předpokladů dražba, která skončí během neděle, snadno překročí celkovou hranici miliónu dolarů.

Fanoušci v Praze uctili památku Michaela Jacksona

27. června 2010 v 13:39 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Vzpomínková akce k prvnímu výročí úmrtí Michaela Jacksona fanoušky v Praze nadchla. Zklamala je jen jediná věc, nepřítomnost českého krále popu Karla Gotta, který měl být hlavní hvězdou. "Moc mě to mrzí," řekl Karel Gott, který si místo vystoupení na pódiu léčil pošramocené hlasivky v nemocnici. "Nedostal jem žádné podklady, tak jsem měl za to, že akce padá," omluvil se nakonec. Publikum přesto neodcházelo zklamané. Ze známých hvězd se prezentovala Jitka Zelenková, Petr Kotvald nebo Richard Pachman, který představil i dávného spolupracovníka Michaela Jacksona, belgického hudebníka Francoise Glorieux.

Při vstupu do divadla Hybernia dostal každý návštěvník bílou rukavici, která měla symbolizovat solidaritu se zpěvákem. Ještě před koncertem si zájemci mohli prohlédnout výstavu fotografií, obrazů, plastik a dalších artefaktů inspirovaných Michaelem Jacksonem. Některá díla mohli také zakoupit. Jedním z majitelů umělecké podobizny se stal režisér Filip Renč.

Video zde

Hudebníci o Michaelovi Jacksonovi

26. června 2010 v 22:36 | Janet... Child ♥ |  Michael & Stars ♠
Usher: "Vášeň. Svou práci dělal s vášní. Život vnímal s vášní. Myslím, že i v hudbě i v charitativní oblasti stanovil standard, který každý umělec v jistém bodě své kariéry začne nasledovat".


Fanoušci na celém světě zavzpomínali na Michaela

26. června 2010 v 22:30 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Fanoušci celého světa oslavili Michaelův život u příležitosti včerejšího ročního výročí jeho smrti. Mnoho fans se vydalo na hřbitov Forest Lawn, kde dorazila i Michaelova rodina (Janet a bratři). Fanoušci tam vypustili 400 holubic. V Michaelově rodném městě Gary vystoupila s řečí Michaelova matka Katherine a teké tam odhalili Michaelův památník.

Rodina a fanoušci ve Forest Lawn

26. června 2010 v 22:28 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Aktuálne dianie na cintoríne Forest Lawn Memorial Park, pred domom rodiny Jacksonovcov v Encine a neskôr i dianie v Gary môžete sledovať na stránke TMZ.

Príchod Michaelovej rodiny sa očakáva okolo 11:00 miestneho času (ČR/SR o 20:00). Na Forest Lawn už prišiel právnik Thomas Mesereau. Katherine Jackson s deťmi cestuje do Gary (Indiana), kde o 12:00 PT odhalí sochu Michaela Jacksona.

Na stránke
memories.michaeljackson.com môžete zanechať svoj odkaz k prvému výročiu Michaelovej smrti. Spravilo tak už vyše 660 tis. fanúšikov.

Producenti Cory Rooney a Chris Apostle o Michaelovi, hudbě a Sony

26. června 2010 v 22:27 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Na diskusnom fóre si môžete prečítať zaujímavý rozhovor s dlhoročnými spolupracovníkmi Michaela Jacksona, producentmi Cory Rooneym a Chrisom Apostleom. Rozhovor o významnom prínose Michaela Jacksona pre svet, jeho osobnom živote a súčasnej hudobnej scéne poskytli pár dní po jeho smrti.


Od smrti krále popu uplynul přesně rok

26. června 2010 v 22:26 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
25.6.2010

Fanoušci po celém světě si připomenou první výročí smrti Michaela Jacksona. V Los Angeles položí květiny a dárky na jeho hrob, v Londýně mu bude odhalena pamětní deska a v Tokiu dostane hrstka obdivovatelů možnost přespat v jeho muzeu. Vzpomínat se bude i v Praze.

Na počest krále popu se nekoná žádný velkolepý vzpomínkový koncert, ale drobné pietní akce. Kromě Los Angeles se lidé sejdou také například v newyorském divadle Apollo, kde Michael Jackson začínal se svými sourozenci ve skupině Jackson 5, nebo v londýnském divadle Lyric, kde mu bude odhalena pamětní deska. Menší spontánní akce i hromadná taneční vystoupení se chystají po celém světě od Manily až po Manhattan v New Yorku. Tancem se chystají zavzpomínat například filipínští vězni, kteří se v roce 2007 stali senzací na internetu odvážným nastudováním choreografie k písni Thriller.

Odpoledne si Michaelovu památku připomenou i jeho fanoušci na Václavském a Staroměstském náměstí v Praze.

Lady GaGa: "Michael je můj vzor"

26. června 2010 v 10:00 | Janet... Child ♥ |  Michael & Stars ♠
V nedávném rozhovoru pro Rolling Stone zpěvačka Lady GaGa mluvila o Michaelovi jako o svém velkém vzoru. Obdivovala prý také jeho vztah k fanouškům. "Kdybych se někdy zranila na pódiu a mí fanoušci by křičeli před nemocnicí, abych se jim ukázala, ukázala bych se jim jako GaGa. Michael byl popálen, ale i tak zvedl svou rukavici zatraceně vysoko, aby ji mohl každý fanoušek vidět."


Bylo 25.6.2009...

25. června 2010 v 0:00 | Janet... Child ♥ |  Zajímavosti ♠
Ten den měl být stený jako každý jiný. Děti šly do školy, dospělí do práce. Bylo krásně a teplo. Ten den měl Michael odpoledne jet na další zkoušky svého turné THIS IS IT. Jenže vše bohužel skončilo úplně jinak... Michael měl bolesti na hrudi a nemohl usnout, tak mu jeho doktor (kardiolog) Conrad Murray píchnul anestetikum Propofol, který se smí používat jen v nemocnicích, nikoli doma, nedá se ani normálně koupit v lékárně! Jelikož Michael dostal silnou dávku a před tím měl ještě plno jiných různých léků, jeho tělo to nevydrželo a upadnul do kómatu. Conradovi trvalo prý 90minut než zavolal pomoc. Když přijela záchranka snažila se oživovat. Naložili ho do auta a jeli s ním do nemocnice, kde byl později prohlášen za mrtvého!!!

Ach můj BOŽE! Je to tady... Dnes 25.6.2010 je to přesně ROK, co Michael Jackson odešel. A mě to připadá jako kdyby to bylo maximálně pár měsíců. Od té doby se nic nevyřešilo. Pořád nevíme, co přesně se stalo, nechápu to! A už chci znát úplnou čistou pravdu, ale té se zřejmě nedočkáme. No, to je teď asi jedno. Hlavně jsem ráda, že jste pořád Michaelovými fanoušky a stále (i když tu není) ho ''podporujete''. Navždy (doufám) zůstane ve vašem srdíčku, protože v mém ano! Nikdy nezapomenu na ten, co jsem se to dozvěděla. Na den, kdy jsem ho začala milovat. Pamatuju si, že první klip, který jsem viděla byl Black or White krásná písnička, krásný klip a v něm ještě krásnější Michael. Je těžké Michaela vyjádřit slovy, ale jednoduše je DOKONALÝ. Byl to muž, který miloval svět, děti, zvířata, hudbu, svůj ranč Neverland a spusty věcí. Už NIKDY na tohohle člověka nezapomenu, ani na jeho rodinu, která je úplně bezvadná! Například jeho sestra Janet, která je mu asi nejvíce podobná. Má skvělé písničky a skvěle tančí. Hodně se Michaelovi podobá. Já doufám, že tak to bude i u vás a Michaela budete milovat stále. Věřím, že všechny své fanoušky a především rodinu vidí a chrání je. Jeho písničky nemají konkurenci, nelze říct, která je lepší. Všechny mají svkělý text, hudbu, klip či choreografii. Navždy je to KRÁL ♥ ♥ ♥

I MICHAEL, 4EVER!!!

Bém Jacksona „nemusí“, ale pomník na stalinovské Letné mu posvětil

24. června 2010 v 20:15 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Letná je fascinující místo. Nejprve se z ní na Prahu díval sovětský diktátor Josif Vissarionovič Stalin, později se stala místem boje za knihovnu Jana Kaplického. V příštích měsících by tam ovšem měla vyrůst socha zpěváka Michaela Jacksona. Památku umělce, který zemřel před rokem - téměř na den přesně, posvětil i primátor města Pavel Bém. "Záštitu nad projektem dal přímo pan primátor, nikoliv magistrát," upřesnil zprávy v médiích mluvčí instituce Jiří Wolf. Ani Praha 7 se ovšem k soše nehlásí. "O návrhu samozřejmě víme. Nicméně záštitu oficiálně s ním spojeni nejsme. Navíc prostory Letné jsou ve vlastnictví hlavního města," dodal mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš s tím, že podaná žádost na stavebním úřadě, o níž se na městské části ví, prošla naprosto bez připomínek. K projektu se za organizátory hlásí Helena Babická, podle níž by k slavnostnímu odhalení mělo dojít na konci prázdnin v den Michaelových narozenin, tedy 29. srpna.

Forest Lawn se připravuje na výročí

24. června 2010 v 20:13 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Cintorín Forest Lawn - Grendale sa pripravuje na velke množstvo fanúšikov Michaela Jacksona, ktorí sa chystajú stráviť 1. výročie v blízkosti miesta jeho posledného odpočinku. Podla oficiálneho vyhlásenia budú mať do samotného mauzólea prístup len členovia rodiny a blízki rodinní priatelia. Ostatní návštevníci budú môcť zanechať kvety na určených miestach. Nie je povolené profesionálne fotografovanie a kamery (bez oficiálneho súhlasu), sviečky, plagáty, transparenty, balóny, rádio, či vypúšťanie holubov. Pri nadmernom hluku budú ludia požiadaní, aby odišli a parkovanie bude možné do 18:00.

CNN zajtra odvysiela rozhovor Larryho Kinga s Jermainom Jacksonom, ktorý natočili pred pár dňami v blízkosti Holly Terrace.