Bez Michaela jsme už tolik dní

Michaelův lékař u soudu: Nezabil jsem ho!

15. února 2010 v 15:09 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Osobní lékař Michaela Jacksona Conrad Murray (56) stanul po 8 měsících po smrti krále popu před losangeleským soudem, kde čelí žalobě z neúmyslného zabití. Tvrdí však, že je nevinný. Před 2 dny navíc navštívil Michaelův hrob.

Soud Conrada Murraye obvinil z neúmyslného zabití, hrozí mu až 4 roky vězení. Michael Jackson zemřel loni v červnu a jeho smrt podle výsledků vyšetřování způsobilo smrtelné množství léku propofol, který mu Murray podal. Přípravek naordinoval zpěvákovi spolu s dalšími dvěma sedativy, aby mu pomohl překonat nespavost. Dávka ale byla příliš silná a zpěvákovo srdce se zastavilo.


Podle prohlášení obhájce Eda Chernoffa se Murray necítí vinen. "Složíme kauci, odmítneme vinu a budeme se bít jako lvi," reagoval na obvinění Chernoff. Podle obžaloby Murray jednal "bez náležité obezřetnosti, protizákonně, ale bez zločinného úmyslu". Soudce mu však teď zakázal předepisování anestetik: "Nechci, abyste pacientům podával uklidňující prostředky," uvedl doslova.

Krátce po oznámení státního žalobce o obvinění Murrayho se k soudní budově dostavili členové Jacksonovy rodiny, jeho sourozenci LaToya, Jermaine, Tito, Jackie a Randy, otec Joe a matka Katherine. Před davem novinářů se nakonec objevil sám Murray, který v doprovodu šerifů zamířil do soudní budovy, aby obvinění převzal. Cestou se z davu Michaelových příznivců ozývaly výkřiky "vrahu!".

Murray, který má kardiologickou praxi v texaském Houstonu, prý Michaelovi dával přípravky s propofolem jako léky proti nespavosti opakovaně od loňského května, kdy začal pro zpěváka pracovat jako osobní lékař.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama