Bez Michaela jsme už tolik dní

Jacksonův film už běží v 17 zemích světa. Jako by žil, jásají fanoušci

29. října 2009 v 13:44 | Janet... Child ♥ |  Novinky ♠
Sedmnáct z pětadvaceti vybraných měst, v nichž se producenti filmu This Is It sestříhaného ze zkoušek na koncertní turné Michaela Jacksona rozhodli uspořádat synchronizovanou světovou premiéru, už má svých pár hodin slávy za sebou. A Jacksonovi fanoušci jsou nadšení: film jim prý vrátil jejich hrdinu. Premiéry se konaly například i v Soulu, Johannesburgu, Pekingu, Londýně a Berlíně. Všude byly prý sály plně obsazené, další statisíce lidí sledovaly premiéru prostřednictvím internetu. "Nic takového jsme nikdy neviděli," řekl mluvčí pekingského kina, z jehož 1100 sedadel nezůstalo ani jedno prázdné.
Na video se můžete podívat zde


"Myslím, že to bylo ohromné. Lidé tleskali a křičeli. Bylo to bláznivé. Je to, jako by stále žil. Lidé na něho stále pokřikují. Jeho hudba je stále živá," řekla devatenáctiletá Elizabeth Gonzalesová, která jako mnoho dalších nocovala před losangeleským kinem, aby dostala vstupenku. "Milovala jsem to. Myslela jsem, že to bude smutnější, ale nebylo to vůbec smutné," prohlásila Gina Meconiová, která si s přítelem hned po premiéře koupila vstupenku na další promítání ve stejný den. "Vypadal lépe, než když mu bylo 30," usoudila jednadvacetiletá Jessica Childsová po zhlédnutí premiéry v Los Angeles. "Vidět ho, jak takto vystupuje, mi vehnalo slzy do očí," konstatoval zpěvákův bratr Jackie Jackson. Jako mnoho fanoušků měl bílou rukavici, která patřila k Michaelovým typickým doplňkům.

Distributor filmu, firma Sony, dává do oběhu 15 tisíc kopií snímku, který by se měl do víkendu promítat ve 110 zemích. Za distribuční práva zaplatila 60 milionů dolarů. Losangeleská premiéra se konala v sále Nokia Theatre, který je proti aréně Staples Center, v němž se Jackson připravoval na koncertní turné a kde se konalo také slavnostní rozloučení po jeho smrti. Prostor před Nokia Theatre byl pokryt červeným kobercem a ozdoben křišťálovými lustry. K vidění byly také Jacksonovy kostýmy a uvnitř sálu byly k prodeji upomínkové předměty.
 


Anketa

Půjdeš na THIS IS IT?

Ano
Ne
Nevím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama