Bez Michaela jsme už tolik dní

Michael Jackson by oslavil 51. narozeniny: V Praze se na jeho počest tančilo

31. srpna 2009 v 11:46 | Janet |  Novinky ♠
Michael Jackson (†50) by v sobotu oslavil své 51. narozeniny. Jeho výročí si připomněli alespoň jeho fanoušci. Do ulic Prahy vyrazilo přes 700 tanečníků, kteří společně tančili na skladbu Beat It.


Akce s názvem King Of Pop Forever vytáhla do pražských ulic tanečníky k hromadnému tanci. Jacksonovi příznivci ze všech koutů Česka se sešli před hotelem Intercontinental, kde zpěvák pobýval před 13 lety, kdy v Česku vystoupil na jediném koncertě. Někteří účastníci happeningu se po vzoru své modly ozdobili černými klobouky nebo slunečními brýlemi. Pohled na stovky tanečníků si nenechala ujít řada zahraničních turistů, někteří z nich se dokonce pokoušeli "kočičí" pohyby tanečníků napodobovat. Se skandováním jména svého hrdiny "Michael!" poté lidé prošli centrem města.

Choreografii ke skladbě Beat It tak předvedli ještě na několika dalších místech metropole, například na náměstí Republiky a na Hradčanech před Pražským hradem. "Happy Brithday to you," zazpívali zesnulému zpěvákovi jeho příznivci, některé z fanynek přitom nedokázaly zadržet slzy.
Hromadné taneční akce k písni Beat It se uskutečnily už v několika světových metropolích včetně Stockholmu, Paříže, Londýna, Hongkongu, Bukurešti a Petrohradu. Jednoho z nejpopulárnějších zpěváků všech dob Jacksona si dnes lidé připomněli také ve Vídni a jeho taneční kreace z videoklipu Thriller hromadně napodobí i v Mexiku. Taneční kroky a otáčky tam podle pořadatelů nacvičovalo dokonce přes 10.000 lidí.

Připomínkou nedožitých narozenin Michaela Jacksona v Praze bude i sobotní party ve Žlutých lázních. Pořadatelé jako jeden z bodů programu naplánovali představení pamětní desky a pomníku zpěváka, které by v budoucnu měly zdobit některou z pražských ulic.

Jackson zemřel koncem června. Úřady v pátek oficiálně potvrdily, že příčinou zpěvákovy smrti bylo předávkování anestetikem propofol. Policie jeho smrt bude vyšetřovat jako zabití, vyšetřovatelé vyslýchají zejména zpěvákova osobního lékaře.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama